II Festiwal Filmowy „Franciszki 2023”

W dniu 6 października 2023 r. podczas XV Regionalnego Seminarium Edukacji Ekologicznej odbyło się uroczyste wręczenie statuetek, dyplomów i nagród zwycięzcom II edycji konkursu filmowego dla uczniów szkół średnich. Wręczenia dokonała przewodniucząca Kapituły konkursu Prof. dr hab. Renata Michalak z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

I miejsce otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. S.Staszica w Koninie – Karina Ciesielska i Jędrzej Maciejewski z opiekunem panem Leszkiem Hopenem, za film pr: „Makroniwelacja frontu eksploatacyjnego.”

II miejsce otrzymał zespół uczniów z I Lieceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie – Aleksandra Musielak i Emilia Żymełka z opiekunem panem Grzegorzem Lorkiem, za film pt: „Małe mistrzynie wielkiej roboty”.

III miejsce zdobył, jako jednoosobowy autor filmu Piotr Kręgielski z XIV Lieceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu za film pt: „Mój mały podwodny świat”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, dziekujemy także wszystkim zespołom, które wzięły udział w konkursie. Niebawem ukażą się kolejno filmy naszych laureatów, jak również ogłoszona zostanie III edycja konkursu.

Kilka słów o konkursie FFF: 

Fundacja Zakłady Kórnickie, realizująca Program Drzewo Franciszka, zaprasza wszystkich  uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego do udziału w II edycji Konkursu Filmowego pn. Festiwal Filmowy „Franciszki 2023”.

Celem Konkursu jest możliwość prezentacji na forum przez młodzież aktualnych problemów i zagadnień związanych z środowiskiem naturalnym w Polsce w formie wykonanych i opracowanych filmów. Konkurs ma za zadanie docenić młode talenty filmowe oraz i wzmocnić wyczucie na piękno otaczającego świata przyrody. Nagrodzone filmy z pierwszej edycji do obejrzenia – linki w dolnej części strony.

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie z wielkopolskich szkół ponadpodstawowych, niezależnie od narodowości, zebrani w 1,2 lub 3-osobowe Zespoły uczniowskie.

Koordynatorem konkursu jest Andrzej Stachura, Redaktor Naczelny portalu drzewofranciszka.pl, który jest do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: filmy@fzk.pl numerem telefonu: 690 014 130.

Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdą Państwo w Regulaminie konkursu, dostępnym do pobrania poniżej:

Zapraszamy do zapoznania się regulaminem konkursu oraz pobrania i wypełnienia karty zgłoszenia. Wraz z kartą należy przesłać odpowiednie dokumenty:

Osoba niepełnoletnia:

Osoba pełnoletnia:


W dniu 7.X.2022 r. zostały ogłoszone wyniki I edycji konkursu Festiwal Filmowy Franciszki '2022.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:

I miejsce: Wojciech Kręgielski za za film pt.: „Polski Dubaj”

Kliknij i zobacz zwycięski film: https://youtu.be/Fv1lXUA6BBQ

II miejsce: Oliver Kropop  za film pt: „Bóbr naszym sąsiadem” 

Kliknij i zobacz film: https://youtu.be/rgN15W3i7VI

III miejsce: Mateusz Szydłowski za film pt.: Synantropizacja zwierząt wokół lotniska wojskowego”

Kliknij i zobacz film: https://youtu.be/BXybyQ8hIgc

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy uczniów szkół z ponadpodstawowych z całej Wielkopolski do udziału w II już edycji!