Festiwal Filmowy „Franciszki 2022”

 

Fundacja Zakłady Kórnickie, realizująca Program Drzewo Franciszka, serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z Poznania i Gmin Powiatu Poznańskiego do udziału w Konkursie Filmowym Drzewo Franciszka pn „Festiwal Filmowy Franciszki 2022”.

Celem Konkursu jest możliwość prezentacji na forum przez młodzież ze szkół ponadpodstawowych z Poznania i Gmin Powiatu Poznańskiego aktualnych problemów i zagadnień związanych z środowiskiem naturalnym w Polsce w formie wykonanych i opracowanych filmów. Konkurs ma za zadanie docenić młode talenty filmowe oraz i wzmocnić wyczucie na piękno otaczającego świata przyrody w duchu chrześcijańskiej wrażliwości.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem starosty poznańskiego – Jana Grabkowskiego.

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Poznania i Gmin Powiatu Poznańskiego, niezależnie od narodowości, zebrani w 1,2 lub 3-osobowe Zespoły uczniowskie.

Proponowane grupy tematyczne obejmują:

  • woda – podstawa wszelkiego życia i zagrożenia jej deficytu
  • zwierzęta – nasi mniejsi bracia
  • ochrona ekosystemów i krajobrazów,
  • powietrze, którym oddychamy
  • ekologia w miastach
  • chrześcijaństwo w przyrodzie i przyroda w chrześcijaństwie
  • odpady lub ścieki – odwieczny problem czy szansa?

Koordynatorem konkursu jest Andrzej Stachura, Redaktor Naczelny portalu drzewofranciszka.pl, który jest do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: filmy@fzk.pl numerem telefonu: 690 014 130.

Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdą Państwo w Regulaminie konkursu, dostępnym do pobrania poniżej:

Zapraszamy do zapoznania się regulaminem konkursu oraz pobrania i wypełnienia karty zgłoszenia. Wraz z kartą należy przesłać odpowiednie dokumenty:

Osoba niepełnoletnia:

Osoba pełnoletnia: